Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś
Dieta japońska dieta wodna

Japońska dieta wodna czyli nowy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

Data publikacji 23 sierpnia 2022


Kiedy w mediach pojawiają się doniesienia o nowej diecie, dla osób z nadwagą i osób otyłych jest to ogromna nadzieja, że wreszcie będą mogli oni zrzucić zbędne kilogramy. Czy japońska dieta wodna to gotowy przepis na sukces? Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Świadome picie wody

Picie wody jest niezwykle ważne w życiu każdego człowieka. Wodę pije się nie po to żeby schudnąć, ale po to, żeby nawodnić organizm. Człowiek składa się przecież w większości z wody. Oczywiście do dziennego bilansu płynów oblicza się także inne wypijane napoje, soki, napoje gazowane, zupę. Jednak podstawą dla każdego człowieka powinna być właśnie czysta woda. Słodzone napoje nie będą miały dla organizmu tak korzystnych właściwości jak woda, wręcz przeciwnie, jeśli zawierają cukier, zawierają dużo kalorii. Człowiek może więc przekroczyć zapotrzebowanie kaloryczne i przytyć, a nadmierna ilość cukru prowadzi do zakwaszenia organizmu. Warto uważać również na słodzone napoje ze sztucznymi słodzikami, nie wszystkie substancje są do końca przebadane, a niektóre z nich mogą nawet powodować nowotwory.

Na czym polega dieta japońska

Istotą japoński diety wodnej jest to, aby człowiek nawadniał się w dobry sposób. Należy pić wodę w określonych odstępach czasu. Zaraz po przebudzeniu, rano, każdy powinien wypić jedną szklankę wody. Później przychodzi czas na śniadanie. W założeniach japońskiej diety można znaleźć informację, że jeden posiłek nie powinien trwać dłużej niż 15 minut. Dopiero około dwie godziny po posiłku można sięgnąć po wodę do picia. Niezwykle istotne jest także tempo picia wody. Nie wolno pić jej w dużych ilościach na jeden raz. Wypicie naraz całej szklanki wody jest niekorzystne dla organizmu, ponieważ organizm nie odczuje żadnych korzyści. Najlepsza dla człowieka jest chłodna woda mineralizowana. Zanim jeszcze dieta japońska stała się modna, naukowcy wiedzieli już, że nie powinno się popijać posiłków wodą. Popijanie posiłków sprawia, że trawienie staje się utrudnione, może to prowadzić do bólu brzucha.

Efekty diety japońskiej

Słowo dieta nasuwa skojarzenie z odchudzaniem. Na pewno świadome picie wody może przyczynić się do utraty zbędnych kilogramów. Dzięki odpowiedniej ilości wody procesy przemiany materii mogą zachodzić bez zakłóceń. Warto wiedzieć o tym, że picie odpowiedniej ilości wody bardzo dobrze wpływa na zdrowie nerek. Warto co jakiś czas zrobić profilaktyczne badanie moczu, aby przekonać się, czy na pewno nerki pracują prawidłowo. Picie wody w dużych ilościach pomaga wypłukać z organizmu niekorzystne toksyny. Warto zadbać o to, aby seniorzy i dzieci piły odpowiednią ilość wody, szczególnie w miesiącach letnich, ale nie tylko. Seniorzy i dzieci z reguły nie potrafią sami kontrolować ilości wypijanej wody, dlatego rolą opiekuna jest o to zadbać. Niezależnie od rodzaju kluczem do sukcesu w odchudzaniu jest deficyt kaloryczny to znaczy spożywanie mniejszej ilości kalorii niż wynika to z zapotrzebowania. Do deficytu kalorycznego trzeba dodać jeszcze aktywność fizyczną, dla zdrowia ducha i ciała.

Jak podkręcić smak potraw za pomocą różnych rodzajów octu

Redakcja gospaejo.pl

Nasz portal tworzony jest przez zespół doświadczonych i pełnych pasji redaktorów, którzy chcą dostarczyć Wam najbardziej rzetelne i aktualne informacje z zakresu zdrowia, sportu, kuchni i ekologii. Ich artykuły mają za zadanie inspirować, edukować i wspierać Was w realizacji Waszych projektów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?